anı hatıra yazma

Ünlü, sanatkâr, bilim insanı, siyasetçi ya da anılarını miras bırakmak isteyen herhangi bir insan… Her insan geride hatıralarını bırakmak ister. Yaşadıklarınızı bir şekilde sayfalara aktarmak isteyebilirsiniz. Ancak bu göründüğü kadar kolay bir iş değildir ve profesyonel yazım becerisi ister. Dolayısıyla anı kitabı yazdırma için bir gölge yazar ile çalışmak bu durumda iyi bir seçimdir.

Gölge yazarlar, müşterilerine geniş alanlarda yardımcı olur. Bir fikriniz olabilir ama nasıl kitap haline getirileceğini bilmiyorsunuz. Bir hayat hikâyesi yazmayı denediniz ama içinize sinmedi, o halde hayat hikâyesi kitap yazdırma yolunu tercih etmeniz en mantıklı yoldur.

Bazen bir kitap yazabilecek olsanız bile çokça zamanınızı alır. Yetkin bir yazarla çalışmak size en önemli sermayeyi, zamanı kazandırır. Bu tecrübeyi daha keyifli ve başarılı bir deneyim haline getirmek için yardım istersiniz. Dünyada binlerce kişi gölge yazarlarla çalışmaktadır.

Harika bir aile geçmişiniz veya anlatılması gereken bir hayat hikâyeniz var ve daha önce hiç kitap yazmadınız. Belki de yazmak, hiçbir zaman güçlü yönünüz olmadı ya da anılarınızı yazacak vaktiniz yok. İşte burada gölge yazar devreye giriyor.

Kişisel biyografinizi alıp hep hayalini kurduğunuz kitaba dönüştürüyorlar. Resmi unvanları gölge yazar, ama gerçekten yaptıkları şey, insanların her zaman hayal ettikleri bir şeyi, hikâyelerini anlatan bir kitabı elde etmelerine yardımcı olmak.

Gölge Yazar Tam Olarak Hangi İşi Yapar?

Bu, projeye veya müşteriye bağlıdır. Gölge yazarların sadece “teknik” şeyleri yaptığı bir şehir efsanesidir. Gölge yazarların çalışma tanımı içinde notları tam cümleler halinde bir araya getirmekten çok daha fazlası vardır.

Bir gölge yazar her proje için -örneğin otobiyografi kitap yazdırma ya da aşk hikayesi kitap yazdırma – yeni bir “ses”e bürünür. Örneğin, hikâye yazmak için programlanmış bir yapay zekâ var olsa cümleler oluştursa bile özgün bir tarz veremez. Tarzı, hikâyeyi, karakterleri geliştirmeyi ve sahneleri veciz ve ilginç yapan, gölge yazardır.

İlginizi Çekebilir:  Gölge Yazarlıkta Süreç Nasıl İlerler?

Gölge Yazarla Çalışmak İçin Üç Neden

1.       Yayıncılık dünyasında rekabet serttir. Ciddi bir çalışma ortaya koymak ve nitelikli okur kitlesine erişmek isterseniz, yazma kalitesinin ve hikâye anlatımının anlaşılır ve ilgi çekici olduğundan emin olmak istersiniz.

2.       Anı yazmak, blog yazmakla aynı şey değildir. Kurmaca olmayanlarda bile bir öykü yapısı olması gerekir. Profesyonel yazarlar, hikâyeyi bulma ve anlatıyı bunun etrafında şekillendirme konusunda yılların eğitim ve deneyimine sahiptir.

3.       Bir kitap yazmak yıllar alabilir. Bazı yazarlar ilk kitapları üzerinde on beş yıl çalışırlar. Bu kadar zamanınız yoksa, gölge yazarla çalışmak en iyi seçimdir.

Süreç Nasıl İlerler

İlk adım istişaredir. Projeniz ve genel vizyonunuz hakkında bir konuşma yaparsınız. Daha sonra yazar, size en iyi yaklaşım için geri bildirim ve seçenekler sunar. Daha sonra projeyle ilgili notlarınızı gönderirsiniz ve önce bir taslak yazılır. Zaten taslağınız varsa, onu şekillendirmenize ve farklı anlatım olanakları sunmanıza yardımcı olur.

Yönlendirmeden memnun kalırsanız bir sözleşme imzalarsınız ve yazım süreci başlar.

Gölge Yazarla Çalışmanın Avantajları

Biyografi kitabı yazdırma için çalışılan bir gölge yazar olmak, yazar ve araştırmacı gazeteci rollerini oynamak anlamına gelir: en canlı ve ilgi çekici hikâyeleri elde etmek doğru soruları sormaktan geçer.

Sizi destekleyecek ve yol gösterecek uzman bir editör/hatıra yazarı olmadan tek başına yazmaya çalışırsanız, anılarınızı yayınlama hayalinizi gerçekleştiremeyeceğinizi hissediyorsunuz. Hem teknik hem de duygusal olarak nereden başlayacağınızı veya nasıl devam edeceğinizi bilmiyorsunuz! Özel beceriler kazanmak için yazma deneyiminiz, enerjiniz ve zamanınız olmadığını biliyorsunuz.

Anı kitabı yazdırma konusunda uzman gölge yazarlar, tıpkı sizin gibi birçok insanın hayat hikâyesini yazdırma için yardımcı olur. Bir gölge yazarla çalışmak tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Nesil Yazarlık: Gölge Yazar

Anıları Unutulmaz Bir Eser Haline Getirmek

Anıları kitaplaştırmak için uzun mesafeli bir yazma programı gerekir. Bir gölge yazar, projenizi elinize alarak ve anılarınızı bir inşaatçının hayalinizdeki evi inşa etmek için vizyonunuzu kullandığı şekilde işleyerek tam olarak ihtiyacınız olan yardımı sunar.

“Anılarımı yazmak düşündüğümden daha zor çıktı,” diye yakınıyorsanız endişe etmeyin! Birçok tereddütlü ya da yarıda kalmış anı projesi ya da aşk hikayesi kitap yazdırma projesi gölge yazarlar tarafından başarıyla sonuçlandırılmıştır. Otobiyografi kitap yazdırma projenizde de aynısı olabilir.

Kopuk kısa parçalardan oluşan ve bir kabataslak yazdınız. Bu süreçten biraz keyif aldınız! Belki de anılarınızın bölümlerini -pasajlar, sahneler, diyaloglar- yazmaya devam etmek istiyorsunuz, ancak tutarlı ve tutarlı bir metin oluşturmak için parçalarınızı bir araya getirmek için profesyonel bir ortak yazara ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Dünya görüşünüzü ve temalarınızı aktaran ilginç otobiyografi kitabı yazdırma için harekete geçmek istiyorsunuz.

Fark ettiniz ki biyografi kitap yazdırma durma noktasına geldi. Tam o noktada, bir gölge yazar, anılarınızın durumunu analiz edebilir, gerekli eylemi gerçekleştirebilir ve kişisel hikâyeler kitabınızı rekor sürede tamamlayabilir.

Ayrıca bir gölge yazar aklınıza gelmeyecek soruları bulmanıza yardımcı olabilir. Anılarınızın çoğunu zaten yazdınız – ve bazıları iyi duruyor – ama bunun yapısal bir çalışmaya ihtiyacı olduğunu biliyorsunuz. Basit düzenlemenin sağlayabileceğinden daha fazlası gerekiyor. İlerleme hızına ve bir hikâye temeline ihtiyacı var. Anılarınızın müsveddesini birçok kez yeniden okudunuz ve yine de gerçekleştirmeniz gereken değişiklikler nelerdir, bilmiyorsunuz.

Dahası, yazmaktan bıktınız! Otobiyografinizin dünyadaki yerini almasına hazırsınız, ancak onu yeniden yazmak ve cilalamak için enerjiniz tükendi veya bir sonraki aşamaya nasıl geçeceğinizi bilmiyorsunuz.

Gölge yazar tüm bu sorunları ele alabilir ve hayat hikayesi kitap yazdırma esnasında anmak istediğiniz yaşamı tam olarak ifade eden ve somutlaştıran bir metin oluşturabilir. Bir anı kitabı yazdırma en iyi tercihiniz olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Kelimelerin Bulduğu Hayat: Gölge Yazarlık

Profesyonel Anı Yazdırma

Tek başına bir otobiyografi hazırlamayı üstlenmek, sandığınızdan çok daha fazlasıdır. Profesyonel bir anı yazarıyla çalışmak projeyi hızlı ve verimli bir şekilde ilerletir. Her gün yazım konusunda tecrübesini artıran bir gölge yazar, yaratma sürecini kolaylaştırır.

Başlangıç noktanız ne olursa olsun, yetenekli, duyarlı bir gölge yazarla çalışmanın nihai sonucu, elinizde tutmayı, ailenizle arkadaşlarınızla ve dünyayla paylaşmayı hayal ettiğiniz yayınlanmış anılarınızdır.

Bir gölge yazar, projenize teknik beceriler ve bir yazarın duyarlılığının yanı sıra profesyonel güven sağlar. Paylaşmak ve korumak istediğiniz yaşam öyküsünün ayrıntılarını iletirsiniz. Hayatınızın ve/veya işinizin hikâyesi, siz ve yardımcı yazarınız telefon görüşmeleri ya da e-posta aracılığıyla “tanıştıkça” ortaya çıkar. Gölge yazarınız, anılarınızı ilginç ve etkili bir anı yazısı haline getirir ve daha sonra uyarlayıp istediğiniz kadar çok veya az değişiklik yapabilirsiniz.

Profesyonel yazar ve siz, birlikte, hayat hikâyenizi okurlarını hem hayran bırakan hem de bilgilendiren bir yayınlanmış eser haline getiriyor.

Süreç sona erdiğinde, sesiniz ve mesajınız kitabınızda olacak. Gölge yazar arka planda kalacak. Elinizde tutacağınız otobiyografi her anlamda sizin kitabınız olacak. Gölge yazarla çalışmakla ilgili sorularınız için İletişim sekmesinden bize ulaşabilirsiniz.

Anı kitabı yazdırma için bir gölge yazar tutmaya hazır mısınız? İlk adımı atın ve bugün bizi arayın!