Yazmak isteyip de kendinde o yeteneği bulamayan kişiler için hizmet veren yazarlara gölge yazar denmektedir. Gölge yazarlar aslında çok geniş bir alanda hizmet vermektedir.
Yazmak bir yetenek ve tutku işidir. İyi bir donanım, iyi bir eğitim, yüksek hayal gücü, iyi araştırmacılık gibi bir çok kritere sahip olunması gerekir. İyi bir politikacı olabilirsiniz, ya da iyi bir şarkıcı, sunucu veya iyi bir iş adamı, iş kadını olabilirsiniz… Fakat ne kadar başarılı olursanız olun, güzel yazma ve kendinizi en doğru şekilde ifade edebilme yeteneğine sahip olamayabilirsiniz. Bu alanda tecrübeli ve profesyonel bir gölge yazar ile uyumlu bir şekilde çalışarak, sizi tam anlamda tanıyıp, ne istediğinizi bilmesini sağlayarak başarı grafiğinizi yükseltebilirsiniz.
Gölge yazarlar başkalarının adına sadece kitap, hikaye, senaryo, roman değil, birçok alanda da konuşma ve sunum metinleri hazırlamaktadır. Oyuncuların, şarkıcıların, ünlü iş adamlarının, politikacıların, kısacası yazarlıkla alakası olmayan çoğu kişinin gölge yazarlar tarafından yazılıp yayınlanan hayat öyküsü veya anı kitapları sayesinde hayran kitleleri ve tanınırlıkları artar.
İlginizi Çekebilir:  Kusursuz Edebi Metinler: Gölge Yazarlık