hediye kitap bastırmak

Geçmişten günümüze dek yazım alanı farklı edebi türlerle karşımıza çıkmıştır. Geçmişte aşıkların birbiriyle mektuplaşma sürecinde ihtiyaç duyduğu yazım kabiliyeti, günümüzde sahibi belirsiz şiirlerin yazımına kadar evirilmiş ve gelmiştir. Duygu ve düşünceleri kelimelerle bir yazılı metin haline getirmek sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Hayal gücünde kurgulanan düşüncenin yazıya aktarılabilmesi için öncelikle doğru kelimelerin seçimi, Türkçe bilgisinin yeterliliği ve akışın düzgün kurgulanması oldukça önemlidir.

Bir kitabın yazım aşamasında zorluk yaşayan ya da eserin üretim süreci için yeterli vakti bulunmayan bireyler sıklıkla gölge yazarlık hizmetine başvururlar. Gölge yazarlık; bir fikrin ya da düşüncenin bir başkası tarafından kelimelerle kâğıda aktarımı sağlanarak bir eser elde edilmesini esas alan hizmete verilen isimdir. Gölge yazarlık hizmetinin kapsamı, fikir sahibi ve yazar arasında imzalanan gizlilik sözleşmesinin esasına dayanır. Gizlilik sözleşmesi çerçevesinde eserin hakları korunurken, metnin bir başkası tarafından kaleme alındığı kamuoyunun hiçbir mecrasında fikir sahibinin beyanı olmadığı sürece paylaşılmaz.

Gölge yazarlık yalnızca bir eserin yazım işlemini gerçekleştirmekle kalmaz, birçok hizmeti de beraberinde sunar. Gölge yazarın editörlük (redaktörlük), ön okuma ve yazar koçu hizmetleri de kaliteli bir metnin edebiyat dünyasına kazandırılmasına olanak sağlar. Metnin basım aşamasından sonra yayınevine gönderiminde rol alan gölge yazar, eserin ön okuma işlemini de gerçekleştirerek diğer eserler arasından oldukça avantajlı bir biçimde yayın aşamasına alınmasına olanak sağlar.

Gölge Yazarlık Kitap Basım Süreci

Gölge yazarlık hizmetine başvururken öncelikle fikir sahibi kurguladığı esere dair tüm bilgilerin yer aldığı bir raporlama metnini gölge yazara sunar. Gölge yazar metnin sayfa sayısı, türü ve konusu gibi hususları baz alarak, en uygun ücreti belirler. Fikir sahibi ve hayalet yazar tarafından anlaşma sağlandığı takdirde kitabın yazım işlemleri başlar.

İlginizi Çekebilir:  Mesajlar Aynı Kelimeler Farklı: Gölge Yazarlık

Gölge yazar tarafından tüm yazım işlemleri kusursuzca gerçekleştirilen metin, basım aşamasına geçer. Kitabın basım aşamasında gölge yazar, günümüzde yayınevlerinin talep ettiği uçuk baskı ücretlerinin hiçbirini talep etmez. Köprü görevini üstlendiği ünlü yayınevleri bünyesinde kitabın basımını gerçekleştiren gölge yazar, eserin güçlü bir yayınevi adı altında yayın işlemlerinin gerçekleştirilmesine de öncü olur.

Basım işlemleri gerçekleşen metnin yayınlanma sürecinde kitabevlerinde ve internet ağlarında yerini alırken, eserin satış payından fikir sahibi bir pay elde eder. Gölge yazarlık hizmeti bünyesinde diğer yayınevleri gibi basım için uçuk ücretler talep edilmezken; kitabın satış yüzdesinden de bir pay elde edilmesi sağlanır.

Hediye Kitap Basımı

Sevdiklerimize güzel günlerde verebileceğimiz en güzel hediyelerden biri sevgimizi ve bağlılığımızı ifade eden sözcüklerin yer aldığı bir metindir. Geçmişte mektuplarla özetlenen sevgi sözcükleri günümüzde bir şiir kitabı ya da kurgusal bir metin olarak yeniden hayat bulabilir. Gölge yazarlık hizmeti, sevdikleri için hediye kitap bastırmak isteyenlere bulunmaz bir avantaj sağlar. Gölge yazarlık hizmetinden yararlanarak sevdiklerinize aktarmak istediğiniz cümleleri bir basılı metin haline dönüştürebilir ve sevginizi kalıcı hale getirebilirsiniz.

Gölge Yazarlık Hizmeti Güvenli Midir?

Bir fikrin ya da düşüncenin paylaşımında en önemli hususlardan bir tanesi gizliliğin yeterince korunabilmesidir. Gölge yazarlık hizmetinde de yazar tarafından teslim alınan fikir ya da metin içerikleri %100 güvenlik esası çerçevesinde korunur. Yazım aşamasına geçilmeden önce gölge yazar ve fikir sahibi tarafından eserin tüm haklarının korunduğuna ilişkin bir sözleşme imzalanır. Aynı zamanda imzalanan gizlilik sözleşmesi sayesinde eserin bir gölge yazar tarafından kaleme alındığı kamuoyunun hiçbir mecrasında paylaşılmaz.